BLAUNDUS YATÇILIK

90’lı yılların sonunda “V For Blue Exclusive Motor Yacht Charter Co.” adı altında kurulan şirket, Türkiye’nin büyük şirketleri için yurt dışı turlar organize etmeye başladı. 10’uncu yılın sonunda 98 ülkede turizm faaliyetinde bulunmuş, 80.000 kişiyi yurt dışında ağırlamış, 80 büyük şirketin yurt içinde turistik ihtiyaçlarına cevap vermiş ve ortalama yıllık %27 büyümeyle Türkiye’nin en hızlı büyüyen organizasyon kuruluşlarından biri olarak, titiz kalite standartları ile kendi alanında ün kazandı.

20 yılı aşkın yat charter alanında edindiği zengin tecrübesiyle; süper yat imalatına yönelen şirket, yeni yapılanma sürecine girerek Blaundus Yatçılık marka adı altında hayatına devam etmeye başladı. Genel merkezi İstanbul’da yer alan Blaundus Yatçılık’ın üretim yeri; Türkiye’nin en büyük gemi inşa ve bakım yerlerinden biri olan İstanbul’daki Tuzla ilçesinde yer alıyor.

İkinci bir yat işletmeciliği bölümü olan, VIP Kurumsal Yatçılık – Expedition Charters ise Muğla’nın Göcek ilçesinde yer almaktadır.